Játék leendő neoreneszánsz építészeknek

Egyre többet hallani manapság a kisgyerekek kulturális oktatásának fontosságáról, és lassan tényleg nincs olyan ovis, aki ne tudna elszámolni angolul is 10-ig. Ezt a hullámot lovagolta meg a Cibicworkshop, amikor megalkotta a "Play of Combinations" nevű építőjátékát. Na de ne a fa építőkockákra vagy a Lego-ra gondoljatok, ennél kifinomultabb játékról van szó. A szett kézzel készült, kerámia-elemeiből ugyanis a híres reneszánsz építész, Andrea Palladio villáit lehet összerakni! (A játék megalkotásának az apropóját Palladio születésének 500. évfordulója adta, ami 2008-ban volt.)


A Cibicworkshop kétféle készletet tervezett, az egyikből a Villa Rotondát, a másikból a Ville Emot rakhatjuk ki. A designcsoport állítólag a játékkal  Palladio építészeti arányrendszerét, a geometrián alapuló formavilágát akarták modellálni. Nem tudom van-e használati utasítás az építőjátékhoz, de bizonyára érdekes lehet egy 5 évesnek magyarázni, hogy "Jól van kisfiam, a zöld félgömbkupola behelyezése után már csak a sárga portikuszokat kell a helyükre rakni. Figyelj arra is, hogy a 4 égtáj felé nézzenek!"
A készlet egyébként nem olcsó, a Villa Rotonda-szettért például 170 eurot kérnek. Aki a gyerekéből reneszánsz-szellemiségű építészt akar nevelni, annak mindenképpen érdemes beruháznia. Bár nem biztos, hogy jó ötlet épp a Palladio által is lakhatatlannak ítélt Villa Rotondán gyakorolnia.

forrás: Dezeen


Az előtérben a Villa Rotonda, a háttérben a Villa Emo makettje látható.
A Villa Rotonda "összerakva".

Hogy azért lássuk a Villa Rotondát élőben is.

2 megjegyzés :

  1. Ú, ez engem tisztára az Anker kőkockára emlékeztet. Az Anker is ilyeneket gyártott, sőt. Gyerekként órákig, napokig játszottam vele. :)

    VálaszTörlés
  2. Bizony! Mondjuk Palladio épületei nem annyira bonyolultak, de azt megnézném, hogyan rakja ki valaki a reims-i katedrálist fiálékként :)

    VálaszTörlés